• خانه
  • اخبار
  • گزیده سخنان پانزدهمین کمیسیون کشاورزی

گزیده سخنان پانزدهمین کمیسیون کشاورزی


دکتر حمیدرضا قلمکاری تاکید کرد: کنترل بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیازمند حمایت و تعامل بخش خصوصی و دولت است.

پانزدهمین نشست کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط‌ زیست اتاق بازرگانی اصفهان با محوریت پیشگیری و کنترل ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد.

حمیدرضا قلمکاری رییس کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط‌ زیست اتاق بازرگانی اصفهان با تاکید بر اینکه برای پیشگیری و کنترل ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیاز به یک روایت مشترک داریم ،گفت : تعامل و هم‌افزایی در کنار یک هدف مشترک و داشتن یک استراتژی مناسب می‌تواند از بروز مجدد ویروس آنفولانزای فوق حاد پرندگان جلوگیری و خسارات ناشی از آن را کاهش دهد.

وی بابیان اینکه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان به اقتصاد استان اصفهان در سال گذشته خسارت وارد کرده است گفت : با استفاده از ظرفیت‌ها و قابلیت‌های اتاق بازرگانی می‌توان چالش‌ها ، معضلات و راهکارهای مدیریت این بیماری را در جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی مطرح و پیگیری نمود .

قلمکاری با اشاره به روابط عمیق کمیسیون کشاورزی ، آب و محیط‌ زیست اتاق بازرگانی اصفهان با دانشگاه‌ها ، اتحادیه‌ها، سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی اظهار داشت : این کمیسیون می‌تواند کانونی برای تجمع آرا و نظرات همه‌ی نهادهای درگیر با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان باشد .

وی مشکل شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را مشابه با مشکلات حوضه‌ی آبریز زاینده‌رود دانست و اضافه کرد : نبود یک روایت مشترک از مشکل ایجادشده موضوعی است که هم در بحث زاینده‌ رود و هم در بحث آنفلوانزا وجود دارد و این امر مانع از رسیدن به یک راهکار و نتیجه‌ی مطلوب می‌گردد.

رئیس کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان دست برداشتن از واگرایی و رسیدن به همگرایی را استراتژی مناسب و اولیه برای حل مشکلات عنوان و تاکید کرد : در خصوص آنفلوانزای فوق حاد پرندگان نیز باید همگرایی را مدنظر قرارداد و با تعامل و هم‌افزایی از ایجاد خسارت‌های جدید جلوگیری نمود.

وی بابیان اینکه ظرفیت‌ها و اختیارات اتاق بازرگانی می‌تواند در تسریع روند رسیدگی به این موضوع مثمر ثمر باشد، اظهار داشت : این کمیسیون به دلیل روابط عمیقی که با اتحادیه‌ها ، تولیدکنندگان ، سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی دارد می‌تواند کانون تجمع آرا و نظرات نهادهای مختلف پیرامون این موضوع باشد و مسایل مطرح‌شده را در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی ارایه و پیگیری کند .


نوشته شده در تاریخ ۲۰ خرداد ۱۳۹۶

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱