• خانه
  • اخبار
  • نقش مهم پویش ملی اشتغال در افزایش تعامل صنعت و دانشگاه

نقش مهم پویش ملی اشتغال در افزایش تعامل صنعت و دانشگاه


در سی و دومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان، بر ضرورت هماهنگی و هم افزایی صنعت و دانشگاه تأکید شد.

دکتر حمیدرضا قلمکاری، نایب رئیس اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان در این جلسه با اشاره به برگزاری “همایش پویش ملی اشتغال” که از ۲۹ آبان ماه برگزار می شود، گفت: هماهنگی و هم افزایی هرچه بیشتر صنعت و دانشگاه، در تحقق اهداف این دو حوزه استراتژیک؛ مؤثر و مفید واقع می شود.

وی بیان داشت: مطمئناً این همایش ملی که نقش ارزنده ای در ارتقاء سطح تعاملات صنعت و دانشگاه دارد، منجر به افزایش ضریب اشتغال دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه ها در بنگاه های اقتصادی خواهد شد.

دکتر قلمکاری تصریح کرد: با این اتفاق، بخش صنعت نیز از دانش روز بهره بیشتری خواهد بُرد و با به کارگیری علوم و فنون نوین، شکوفایی مضاعف صنعت کشور پدیدار می شود.

در ادامه سی و دومین جلسه هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان؛ خزانه دار پارلمان بخش خصوصی اصفهان به تشریح موارد همگرایی و هم افزایی بخش خصوصی با سیاست‌های بالادستی کشور به عنوان یکی از مؤلفه‌های اصلی پیشرفت اقتصادی جامعه و توسعه صنعتی پرداخت.

همچنین، اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه بر لزوم بهبود شاخص امنیت سرمایه گذاری به عنوان یکی از مؤلفه‌های اثرگذار در توسعه اشتغال و تأثیر مستقیم آن بر بهبود وضع معیشتی شهروندان اصفهانی تأکید کردند.

اعضای هیئت نمایندگان اتاق اظهار امیدواری کردند که هر چه زودتر مشکلی که برای یکی از اعضاء محترم هیئت نمایندگان این اتاق به وجود آمده، با شفاف سازی در امور مربوط به کسب و کار این فعال اقتصادی برطرف شود تا ایشان بتواند به نقش سازنده خویش در رشد و توسعه استان ادامه دهد.


نوشته شده در تاریخ ۲۴ آبان ۱۴۰۰

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱