• خانه
  • اخبار
  • نشست هم اندیشی اعضاء دبیرخانه شیر ایستگاه سلامت

نشست هم اندیشی اعضاء دبیرخانه شیر ایستگاه سلامت


دکتر قلمکاری در جمع دامداران و تشکل های مرتبط با دام : ایجاد دفتر مطالعات استراتژیک تولید شیر راهی برای حل مشکلات دامداران است.

حمیدرضا قلمکاری در نشست هم اندیشی با اعضای دبیرخانه ی شیر ایستگاه سلامت ،اتحادیه ی شرکت های تعاونی دامداری و کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان ، هم افزایی بین تولیدکنندگان و ایجاد دفتر مطالعات استراتژیک تولید شیر در اتاق ایران را مسیری برای عبور از چالش های اجتماعی و اقتصادی مرتبط با این محصول دانست.

قلمکاری عدم تعامل سازنده میان دامداران و نبود یک برنامه ی منسجم علمی را ، ازمهمترین چالش های بخش دامداری اصفهان برشمرد و افزود : پس ازهم افزایی ذینفعان ، تشکل ها ، تولیدکنندگان وصنایع لبنی در استان، لازم است تا حل چالش های این حوزه را از طریق اتاق ایران و در سطح ملی پیگیری کنیم.

وی این جلسه را مقدمه ای برای هم افزایی در راستای بهبود مستمر فضای کسب و کار توصیف کرد و گفت: متاسفانه صنعت دامداری ایران از برنامه ی بلند مدت بی بهره است و تشکیل چنین جلسه ای برای تاکید بر موکدات نیست بلکه ما به دنبال ایجاد یک برنامه ی بلند مدت و قدم گذاشتن در میدان عمل هستیم.

حمیدرضا قلمکاری پیگیری مشکلات از طریق کمیسیون کشاورزی اتاق بازرگانی و استفاده از ظرفیت های این کمیسیون را عاملی برای تسریع در رفع مشکلات و تحقق اهداف دانست و تصریح کرد: مشکل اصلی بخش دامداری نبود قوانین حمایتی نیست بلکه قوانین پیچ در پیچ و عدم اجرای مصوباتی است که سال ها از تصویب آن می گذرد.

وی ادامه داد : این کمیسیون در مرحله ی اول برای تدوین برنامه ای منسجم و مبتنی بر تفکر استراتژیک اقدام به تشکیل یک کارگروه ویژه از تلفیق دو کمیته ی دام،طیور،آبزیان و کمیته ی امنیت و سلامت غذایی از کمیته های هفتگانه ی خود نموده و طرح اولیه نیز توسط این کارگروه ویژه تدوین شده است.

رییس کمیسیون کشاورزی اتاق اصفهان،تشکیل دفتر مطالعات استراتژیک ایران را لازمه ی حل مشکلات عرصه ی دامداری دانست و گفت:اگر نگاهی همه جانبه به تولید شیر و صنعت دامداری داشته باشیم و برنامه ی علمی و استراتژیک برای نیل به اهداف طراحی کنیم و همچنین تمام قوانین بالادستی را هم لحاظ کنیم زمینه را برای حل مشکلات فراهم ساخته ایم.


نوشته شده در تاریخ ۱۵ تیر ۱۳۹۵

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱