• خانه
  • اخبار
  • نشست تبیین اهداف و الزامات درگاه ملی G4B

نشست تبیین اهداف و الزامات درگاه ملی G4B


نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان: فعال اقتصادی در جنگ اقتصادی نیازمند سهولت در راه اندازی کسب و کار است.

حمیدرضا قلمکاری در همایش تببین اهداف و الزامات درگاه ملی که با حضور رئیس مرکز ملی مطالعات پایش و بهبود محیط کسب و کار، رؤسای سازمان‌ها، مدیران کل دستگاه‌های اجرایی استان، فرمانداران و نمایندگان اتحادیه‌ها و اصناف استان برگزار گردید بهبود شاخص سهولت در راه اندازی کسب و کار را خواستار شد.

حمیدرضا قلمکاری، نایب رییس اتاق بازرگانی اصفهان در این همایش فعالان اقتصادی را سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی کشور توصیف و افزود : موانع کسب کار و مشکلاتی از جمله قوانین دست و پاگیر و پیچ و خم های اداری برای اخذ مجوز ، تیرهایی هستند که از پشت سر ، سربازان جنگ اقتصادی را هدف گرفته اند.

نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به آمارهای بانک جهانی که ایران را در رتبه ی ۱۲۴ جهان در شاخص “سهولت شروع کسب کار” معرفی کرده است؛ گفت : در بیانیه گام دوم انقلاب که در دهه پنجم انقلاب فراسوی آینده کشور را تبیین کرده به خوبی ارتقاء این رتبه مورد توجه قرار گرفته و صراحتا بر رفع قوانین دست و پاگیر و پایش مستمر شاخص های اقتصاد به خصوص شاخص اصلی که بحث آسانی کسب و کار است اشاره شده است ؛ که عمل به آن می تواند باعث رفع بسیاری از چالش های اقتصادی باشد.

قلمکاری با اشاره به قوانین بالادستی و اعتقاد قوه ی مجریه به دولت الکترونیک ، راه را برای دست یابی به این هدف هموار دانست و افزود : حرکت در این مسیر فعال اقتصادی را از سر درگمی بین مجوزها نجات می دهد و سبب می شود تا عطای شروع کسب و کار را به لقاء آن نبخشد.

وی با بیان اینکه امتیازاستان اصفهان در شاخص سهولت راه اندازی کسب کار نسبت به میانگین کشور هم کمتر است اظهار داشت : با هم افزایی بین بخش خصوصی و مسئولین ، مدت زمان صدور مجوز از هنگام تصمیم گیری برای شروع کسب و کار تا اخذ مجوزهای لازم در استان اصفهان می تواند به ۱۵ روز برسد.

حمیدرضا قلمکاری با تاکید بر اینکه سهولت راه اندازی کسب و کار یکی از مهمترین عوامل بهبود فضای کسب و کار در کشور است تصریح کرد :راهکاری به جز سیستمی کردن کسب و کار وجود ندارد و لازم است تا در این راستا رمز موفقیت سایر کشورها در ارتقاء شاخص آسانی کسب و کار بومی سازی شود تا به هدف رونق تولید و اقتصاد مقاومتی به عنوان یک ابلاغ بالا دستی دست یابیم.


نوشته شده در تاریخ ۲۸ مهر ۱۳۹۸

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱