• خانه
  • اخبار
  • پیش مخلوط های کنسانتره دامی ابداعی شرکت سپاهان دانه پارسیان، منتخب بخش فن آفرینان رشد یافته جشنواره ی ملی فن آفرینی شیخ بهایی

پیش مخلوط های کنسانتره دامی ابداعی شرکت سپاهان دانه پارسیان، منتخب بخش فن آفرینان رشد یافته جشنواره ی ملی فن آفرینی شیخ بهایی


سیزدهمین جشنواره ملی فن آفرینی شیخ بهایی شامگاه جمعه ۸ اردیبهشت با معرفی برگزیدگان در اصفهان به کار خود پایان داد.در این مراسم که با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و در مجموعه سیتی سنتر اصفهان برگزار شد،شرکت سپاهان دانه پارسیان برای اختراع و تولید انواع “پیش مخلوط کنسانتره دامی” بعنوان برگزیده بخش فن آفرینان شرکت های رشد یافته انتخاب گردید.

شرکت سپاهان دانه ی پارسیان به مدیریت دکتر حمیدرضا قلمکاری با نوآوری در تولید انواع کنسانتره، مکمل و خوراک دام و طیور براساس آخرین تکنولوژی روز دنیا جهت دستیابی به بالاترین راندمان‌های تولید در صنعت دامپروری کشور همواره پیشتاز بوده است.

پیش مخلوط های کنسانتره دامی با سنجه های مختلف (از ۵/۲ تا ۶۰ درصد) و با قابلیت افزایش کیفی و کنترل خوراک کامل دام بعنوان یک دسته محصول جدید در صنعت تغذیه دام پایه گذار تحولی عظیم در واحدهای دامپروری می باشد که با افزایش کیفیت و میزان تولید شیر، بهبود متابولیسم انرژی و بهبود عملکرد تولید مثل نقش مهمی در افزایش بهره وری و اقتصادی شدن تولید در واحدهای دامپروری ایفا می نماید. پیش مخلوط های کنسانتره امکان حذف حداقل ۱۰ ماده ی خوراکی را از جیره ی دام فراهم ساخته و علاوه بر این می توانند از بروز خطاهای انسانی در میکس جیره و اتلاف مواد اولیه در زمان انبار داری جلوگیری کنند وبا برطرف نمودن کلیه احتیاجات بدن دام، واحدهای تولید کننده محصولات دامی را هرچه بیشتر در مسیر بهره وری و سود آوری اقتصادی قرار دهند.

گروه تولیدی- بازرگانی سپاهان دانه پارسیان با بهره­ مندی از متخصصین مجرب در قالب قوی ترین تیم‌های علمی و D&R تخصصی دام و طیور کشور باارائه جیره های متوازن و اقتصادی، ارائه راهکارهای فنی و مدیریتی در پرورش و انجام خدمات آزمایشگاهی با شرایط ویژه همواره نقش سازنده ای در اعتلای صنعت دامپروری کشور ایفا نموده است.

اختراع و تولید “پیش مخلوط کنسانتره دامی” و کسب عنوان منتخب فن آفرینی در سیزدهمین جشنواره ی ملی شیخ بهایی توسط شرکت سپاهان دانه ی پارسیان بار دیگر ثابت نمودبا تکیه بر دانش و فن آوری های نوین، دستیابی به تحول اقتصادی و توسعه علمی کشور چندان هم دور از انتظار نیست.

البته نباید فراموش کرد که این شرکت در گذشته نیز با کسب عناوینی همچون : واحد نمونه ی تولید ، واحد نمونه ی استاندارد ، واحد سرآمد صنایع مکمل و خوراک دام و طیور، واحد منتخب صنعت و قرار گرفتن در بین یک صد برند برتر ملی و کارآفرین توانایی ها و پتانسیل های خود در صنعت کشاورزی را در معرض نمایش قرار داده است .

گذشته از این دکتر حمیدرضا قلمکاری مخترع و مدیرعامل شرکت سپاهان دانه ی پارسیان نیز بارها به عنوان چهره ی منتخب کار آفرینی و چهره ی منتخب صنعت در جشنواره های مختلف معرفی شده است که همین موضوع نشان می دهد چگونه تلفیق صنعت و دانش می تواند مسیر کسب موفقیت را هموار کند.

پرتال اتاق بازرگانی اصفهان


نوشته شده در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱