• خانه
  • اخبار
  • مدیریت آب نیازمند طرح های بلندمدت است

نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

مدیریت آب نیازمند طرح های بلندمدت است


به گزارش خبرگزاری ایمنا، مصطفی روناسی در همایش “نجات زاینده‌رود از سراب تا پایاب” به بحران آب و خشکسالی‌های اخیر در اصفهان اشاره کرد و بیان داشت: به نظر می‌رسد تا مشکلات به مرحله بحران نرسد، برطرف نمی‌شود و فقط یاد گرفته‌ایم که بحران‌ها را برطرف کنیم اما باید گفت مسئله آب، از این دست مسائل نیست که بتوان آن را در مرحله بحران برطرف کرد باید هرچه زودتر به فکر چاره ای بود.
وی با بیان اینکه قبل از انقلاب، کارشناسان نسبت به بحران آب هشدار داده بودند، تصریح کرد: لازم است هم‌اکنون، برنامه‌ای را تدوین کرد و با مدیریت مصرف آب، مشکل کمبود آب را برطرف کرد چرا که مدیریت منابع آب تا حدودی در دست ما نیست هرچند که مدیریت توزیع آن در دست ما است.

نائب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان با اشاره به کاهش بارش ها، گفت: نباید روند مصرف آب به‌صورت کنونی ادامه یابد و مدیریت آب، نیازمند طرح‌های بلندمدت است و با طرح‌های کوتاه‌مدت نمی‌توان بازدهی بالایی داشت. وی با تاکید بر اینکه تداوم جریان آب در زاینده‌رود نیازمند مدیریت صحیح است، تصریح کرد: باید دید که با مصرف آب در بخش‌های مختلف چه‌چیزی به دست می‌آید، برای مثال با مصرف آب در بخش کشاورزی، میزان تولید محصول چگونه بوده است.

به گفته روناسی مردم، صنعتگران، کشاورزان و همه مسئولان باید نسبت به مدیریت مصرف آب، حساسیت به خرج دهند و گمان نکنند که می‌توانند همانند سال‌های گذشته آب را به‌ میزانی که مایلند مصرف کنند چراکه با بحران آب روبرو هستیم.

منبع: خبرگزاری ایمنا


نوشته شده در تاریخ ۲ مرداد ۱۳۹۵

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱