• خانه
  • اخبار
  • گزیده سخنان سیزدهمین کمیسیون کشاورزی

گزیده سخنان سیزدهمین کمیسیون کشاورزی


رئیس کمیسیون کشاورزی عنوان کرد: هم صدایی و هم افزایی در خصوص کارگروه ملی نجات؛ کلید حل مشکلات زاینده رود است.

دکتر حمیدرضا قلمکاری درسیزدهمین نشست کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان که با حضور مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان، قائم مقام دبیرکل خانه کشاورز ایران و اساتید دانشگاهی برگزار شد هم افزایی و یک صدایی در خصوص ایجاد ستاد ملی نجات زاینده رود را کلید رفع مشکلات این حوضه آبریز دانست .

حمیدرضا قلمکاری ضمن تقدیر از هیات رییسه این کمیسیون و بالاخص هیات رییسه کمیته آب گفت: خوشبختانه امروز با کنشگری های صورت گرفته و جلسات متعدد با مسئولین استانی گلایه های موجود در خصوص مساله زاینده رود را به گوش وزارت نیرو رسانده ایم و مهمتر از آن راهکار رفع این چالش ها را نیز در قالب طرح ایجاد گارگروه ملی نجات زاینده رود از سرآب تا پایاب ارائه کرده ایم .

وی با بیان اینکه امروز لازم است همگی با ایجاد کارگروه ملی ستاد نجات زاینده رود و با الگو برداری از دریاچه ارومیه بر بحران زاینده رود غلبه کنیم اظهار داشت: ستاد نجات زاینده رود به دور از هرگونه تعصب قومی منطقه ای ایجاد خواهد شد و به دنبال احیاء سرتا سر حوضه ی آبریز است .

در راستای کاهش مخاطرات زیست محیطی پیشینه ی ملی و مذهبی باید تقویت شود

قلمکاری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به فرا رسیدن روز درختکاری گفت : در پیشینه ی ملی و مذهبی ما رنگ سبز و نقش طبیعت اهمیت به سزایی داشته است و لازم است این پیشینه در برابر هجوم اثرات مخرب تکنولوژی تقویت شود .

وی سلامت روح و سلامت جان را دو نیاز اساسی بشر عنوان و ادامه داد : اثرات بالقوه تکنولوژی های جدید نظیر آلودگی هوا ، مواد شیمیایی غیرقابل تجدید ،سردرد های میگرنی و … مواردی هستند که لازم است حساسیت لازم به کاهش آن ها با استفاده صحیح از تکنولوژی در عموم جامعه ایجاد شود.


نوشته شده در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۹۵

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱