• خانه
  • اخبار
  • رویکرد علمی در دوره ی جدید کمسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان قابل تقدیر است

معاون عمرانی استاندار اصفهان:

رویکرد علمی در دوره ی جدید کمسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان قابل تقدیر است


جلسه ی مشترک ما بین معاون عمرانی استاندار اصفهان به عنوان نماینده ی بخش دولتی و ریاست کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی به عنوان نماینده ی بخش خصوصی در محل استانداری اصفهان برگزار شد.

حمیدرضا قلمکاری رئیس کمیسیون کشاورزی آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه ضمن ارائه ی گزارش چهارماه گذشته این کمیسیون؛ مدیریت موثر در زمینه ی کشاورزی ،آب و محیط زیست را نیازمند تعاملات و همکاری های بیشتر مابین اتاق بازرگانی واستانداری اصفهان دانست و اضافه کرد تنها در سایه ی همدلی و همزبانی دولت و بخش خصوصی است که می توان از سد مسائل و مشکلات این حوزه عبور کرد .

قلمکاری تشکیل جلسات مشترک کمیته ی آب اتاق بازرگانی و پژوهشکده آب استانداری با ریاست استاندار را از جمله پیشنهادات خود در راستای همکارهای آتی در زمینه ی حفظ منابع آبی و مدیریت صحیح مصرف آب عنوان و ادامه داد : تشکیل این جلسات می تواند باعث هم افزایی دولت و بخش خصوصی در فعالیت ها و برنامه های کشاورزی و مدیرت بحران آب گردد . وی چند پیشنهاد دیگر از جمله : ایجاد پژوهشکده ی آب در اتاق بازرگانی و تعامل با سایر پژوهشکده های مربوطه ؛ برگزاری جلسات مشترک بین کمیسیون های کشاورزی استان های شهرکرد ،اصفهان و خوزستان و همچنین حضور معاون عمرانی استاندار در جلسات کمیته ی آب اتاق بازارگانی را در این جلسه مطرح و اضافه کرد: این اقدامات باعث پر رنگ تر شدن مباحث علمی در تدوین طرح ها و برنامه های حوزه ی آب و افزایش تعاملات بین استانی جهت تحقق برنامه ها تدوین شده می گردد.

محمدعلی طرفه معاون عمرانی استانداری اصفهان نیز در این جلسه ضمن ابراز خرسندی از تحولات مثبت و رویکرد علمی جدید و سیستماتیک انجام گرفته در دوره جدید کمیسیون کشاورزی گفت : حفظ ثبات ساختار کمیسیون ها و کمیته ها ، تلاش جهت پویایی بیشتر ؛حفظ قوام و دوام فعالیت ها با مدیریت صحیح ، ارتباط موثر با دستگاه های اجرایی و ایجاد زمینه ی لازم برای تعامل و حضور افراد موثر و کارآمد از جمله مواردی است که اتاق بازرگانی و کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط زیست باید به آن توجه داشته باشد.

طرفه در ادامه افزود : اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، باید نقش و جایگاه خود را درجایگاه مشاور سه قوه بیش از پیش حفظ و آن را ارتقا بخشد. همچنین در این جلسه مهندس طاهری مسئول کارگروه تأمین، توسعه و استحصال منابع آب و مهندس آزاد مسئول کارگروه استفاده بهینه از منابع آب، گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه تعیین کارگروه های زیر مجموعه کمیته آب و برنامه های این کارگروه ها ارائه نمودند.

منبع: با خبر باش


نوشته شده در تاریخ ۳۰ خرداد ۱۳۹۵

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱