• خانه
  • اخبار
  • رونمایی از کتاب ارزیابی امنیت غذایی در جهان در پویش کتاب نه سررسید

رونمایی از کتاب ارزیابی امنیت غذایی در جهان در پویش کتاب نه سررسید


هر ساله با آمدن بهار بازار هدیه ی عیدانه شرکت ها و سازمان ها گرم می شود و معمولا این هدایا چیزی نیست جز سررسیدهای شیک و خودکار ها و مواردی از این دست . امسال گروهی از جوان دغدغه مند و علاقه مند به کتاب پویشی برگزار کرده اند به نام « پویش کتاب ، نه سر رسید » که این عمل اگر تنها به اندازه ی قدمی مارا به کتابخوانی سوق دهد بسیار ارزشمند است.

در پویش « کتاب، نه سر رسید » که با حضور علاقه مندان به عرصه ی کتاب و دغدغه مندان این عرصه برگزار گردید نویسندگان و پژوهشگران و البته مترجمانی زبر دستی نیز حضور داشتند که در آیینی نمادین از تالیفات خود رونمایی نمودند.

از جمله ی کتب رونمایی شده می توان به کتاب ارزیابی امنیت غذا در جهان نوشته دکتر حمیدرضا قلمکاری اشاره کرد. کتابی که در عصر کنونی که مواد شیمیایی و آلودگی های زیست محیطی کیفیت محصولات کشاورزی را به شدت کاهش داده اند می تواند آگاهی های لازم را در خصوص چگونگی انتخاب محصولات غذایی سالم و ارگانیک و این موضوع که کشاورزی ایران باید به چه سمت و سویی برود نقش به سزایی را ایفا کند .

و این دقیقا همان چیزی است که نگارنده ی این کتاب که ریاست کمیسیون کشاورزی ، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان را هم بر عهده دارد در آیین رونمایی این کتاب برآن تاکید داشت.

این کتاب شامل تجزیه و تحلیل امنیت غذایی در جهان است که توسط دکتر قلمکاری ترجمه و تالیف شده است.

کتاب کانونی از نشاط پویایی و زندگی را به ارمغان می آورد و سبب می شود جامعه به سمت و سوی پیشرفت مستمر فعالیت کند . برگزاری چنین همایش ها و برنامه های لازمه ی حرکت به این سمت می باشد و امید است که این امر در کشور سرعت بیشتری پیدا کند.
بزرگی می گفت اینکه ساعتی بنشینیم و بخوانیم و حرف نزنیم اولین قدم کتابخوانی است. اینکه یاد بگیریم بنویسیم بجای اینکه یکریز و پی در پی حرف بزنیم و یادمان برود چه گفته ایم ، دومین قدم است، اینکه خوب بنویسیم و خوبی را بنویسیم سومین قدم است. اینکه پول بدهیم برای آنچه خوب است، چهارمین قدم است. اینکه از نقطه پایان خوبها، شروع کنیم و هی تکرار نکنیم آن راه رفته را و جلو برویم قدم پنجم است. کتاب حرف را کم و عمل را زیاد می کند به امید اینکه همه ی جامعه ما کتابخوان شوند.

معرفی بیشتر کتاب


نوشته شده در تاریخ ۲۳ اسفند ۱۳۹۴

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱