جلسه نشست با مدیرکل بانک کشاورزی


نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: سهم بخش کشاورزی در تسهیلات بانک کشاورزی افزایش یابد.

دکتر حمیدرضا قلمکاری در نشست با مدیرعامل و معاونین بانک کشاورزی ایران و فعالان اقتصادی بخش کشاورزی استان اصفهان خواستار افزایش تسهیلات بخش کشاورزی شد.
حمیدرضا قلمکاری نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان در نشستی که با حضور فعالان اقتصادی بخش کشاورزی استان و مدیر عامل بانک کشاورزی ایران برگزارشد گفت : سهم بخش کشاورزی از تسهیلات بانکی در ۶ ماهه نخست سال ۹۷ در حدود ۹ درصد بوده است که این مساله قابل تامل و بهبود است.

وی با تاکید بر اینکه پرداختن به صنایع پسین و پیشین کشاورزی یک اصل لازم و ضروری است اظهار داشت : وجود صنایع تبدیلی ارزش افزوده بیشتری را نسبت به خام فروشی محصولات کشاورزی ایجاد می کند و بانک داری شرکتی می تواند در این راستا بسیار مثمر ثمر باشد.

نائب رئیس اتاق بازرگانی توجه به بانکداری شرکتی را یکی از لازمه های بانک کشاورزی عنوان کرد و گفت:استفاده صنایع تبدیلی و تکمیلی در قالب یک زنجیره از منابع بانک کشاورزی می تواند این بخش را تقویت و توسعه بخشد.
وی خواستار سلیقه ای برخورد نکردن با سرمایه در گردش بخش کشاورزی شد و گفت:در شرایط کنونی تامین مالی واحدهای تولیدی بخش کشاورزی نیاز به سرمایه گردش بیشتری است.

حمیدرضا قلمکاری در پایان ، موضوعاتی همچون نحوه ی تخصیص تسهیلات به شرکت های دانش بنیان، ، اعتبار دهی از طریق مشتریان مشتریان بانک کشاورزی و نحوه ی محاسبه سرمایه گردش شرکت ها را در این جلسه مطرح کرد .
در این نشست ۴۰ مساله فعالان بخش کشاورزی استان اصفهان با بانک کشاورزی به صورت مکتوب و شفاهی مطرح و تصمیمات لازم از سوی مسئولین بانک برای حل مسائل اتخاذ شد.


نوشته شده در تاریخ ۱۰ مرداد ۱۳۹۸

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱