• خانه
  • اخبار
  • تولید ۵۰ هزار تن انواع خوراک دام و طیور

تولید ۵۰ هزار تن انواع خوراک دام و طیور


حمیدرضا قلمکاری، مدیرعامل گروه بین‌المللی سپاهان دانه، در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه‌های ملی بخش کشاورزی با تولید عملی ۵۰ هزار تن انواع خوراک دام و طیور آبزیان مورد تقدیر رییس جمهور و وزیر جهادکشاورزی قرار گرفت و نشان لیاقت دریافت کرد.

به گزارش خبرنگار ایانا استان اصفهان، حمید رضا قلمکاری ، مدیرعامل گروه بین‌المللی سپاهان دانه، در سی و چهارمین دوره انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی با تولید عملی ۵۰ هزار تن انواع خوراک دام و طیور آبزیان مورد تقدیر رییس جمهور و وزیر جهادکشاورزی قرار گرفت و نشان لیاقت دریافت کرد. دلایل متعددی در انتخاب حمیدرضا قلمکاری به‌عنوان نمونه ملی کشاورزی مورد توجه قرار گرفته است که از جمله آن می‌توان به استفاده از نیروهای متخصص در قالب تیم‌های تحقیق و توسعه، کنترل کیفیت دقیق و خدمات پس از فروش و بهره‌گیری از آزمایشگاه‌های تخصصی و پیشرفته اشاره کرد.

همچنین نوآوری در تولید انواع کنسانتره، مکمل و خوراک دام و طیور بر اساس آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا جهت دستیابی به بالاترین راندمان تولید، ارائه بالاترین میزان هموژنیسیته محصولات تولیدی به واسطه بهره مندی از ماشین آلات و تجهیزات فول اتوماتیک و راه اندازی مدیریت مهندسی کیفیت QE بر مبنای نظام کیفیت جامع TQM از دیگر ویژگی‌های شرکت سپاهان دانه پارسیان به مدیریت دکتر حمیدرضا قلمکاری است.

این عوامل در کنار مواردی همچون واردات مستقیم اقلام ریز مغذی (ویتامین‌ها و سایر افزودنی‌ها) باعث شده تا تولیدات این شرکت از مرز ۵۰ هزار تن انواع خوراک دام و طیور در سال عبور کند و شرکت سپاهان دانه پارسیان از این طریق بتواند علاوه بر حضور چشمگیر در بازار داخلی در بازار های بین المللی نیز به خوبی ظاهر شود .

قلمکاری پیش از این نیز موفق به کسب عناوین مختلف استانی و ملی شده است که از مهمترین آن می‌توان به کارآفرین برتر ملی در سال ۹۶ و کار آفرین برتر کشوری در بخش کشاورزی استان اصفهان از سال ۹۴ تا سال ۹۷ ، دریافت لوح تقدیر از مرکز بررسی‌های استراتژیک نهاد ریاست جمهوری در سال ۹۶، برگزیده به‌عنوان نخبه صنعت و معدن در سال ۹۵، برگزیده کنفـرانس ملی کارآفرینـی، تولید ملی و رونق اقتصـادی در سال ۹۴ و اخذ تندیس چهارمیــن کنگـــره پیشتــازان کیفیت سال ۹۳ اشاره کرد.

وی همچنین دارای ۸ اختراع ملی و ۲ اختراع بین المللی؛ گواهـی‌نامه ثبت جهـانی اختـراع از سازمان مالکیت فکری (WIPO) و گواهی‌نامه ثبت اختراع پیش مخلوط دامی در انجمن ثبت اختراعات ایالات متحده آمریکا (US PATENT) است.

این فرهیخته کشاورزی استان اصفهان در زمینه تألیف و ترجمه نیز، کتاب اهمیت بررسی سطح فلزات سنگین غیرضروری در زنجیره غذایی، کتـاب ارزیابی امنیـت غـذایی در جهـان، کتاب ارزیابی بقایای داروهای دامـی خاص در غذا و کتاب مهندسی ژنتیـک درتعییـن جنسیت رویان‌هـای گاو را ارائه کرده است و تحریر مقالات ملی و بین المللی با عناوین: مقایسه زیست فراهمی منابع تجاری مختلف کولیـن در جوجه‌های گوشتی، مقایسه زیست فراهمی منابع تجاری مختلف دی‌کلسیم‌فسفات در جوجه‌های گوشتی (انجمن علوم دامی بریتانیا ۲۰۱۶)، تعیین مقادیر زیست فراهمی نسبی منابع مختلف منگنز در جوجه‌های گوشتی و ارزیـــابی مقایسـه ای کیفیـت آب مـزارع مرغــداری سراســر کشور را نیز در کارنامه علمی خود دارد.

حمیدرضا قلمکاری در سال‌های اخیر در زمینه مسئولیت‌های اجتماعی نیز بسیار چشمگیر حاضر شده که عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایــران، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، عضو هیات رییسه و نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان، رییس کمیسیون اقتصاد دانش بنیان اتاق بازرگــانی اصفهان و مدیر مرکز مطالعات راهبردی آب اتاق بازرگانی اصفهان نمونه های این حضور است.

شایان ذکر است، هر ساله در ایام فصل زمستان بهره برداران بخش کشاورزی نمونه کشوری با حضور مسولین عالی رتبه کشوری مورد تقدیر، سپاس و تجلیل قرار می گیرند.

خبرگزاری ایانا


نوشته شده در تاریخ ۷ بهمن ۱۳۹۸

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱