• خانه
  • اخبار
  • بخش خصوصی قدرت یابد، اقتصاد جان می‌گیرد

بخش خصوصی قدرت یابد، اقتصاد جان می‌گیرد


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حمیدرضا قلمکاری عصر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: متاسفانه مشکلات عدیده‌ای در بخش کشاورزی وجود دارد در حالی‌ که هیچ‌کس پاسخگوی این مشکلات نیست.

وی ادامه داد: بسیاری افراد هستند که وارد عرصه‌های مختلف می‌شوند در حالی ‌که هیچ اشرافی بر وظایف خود در آن مسئولیت ندارند.

این عضو جامعه مخترعین ایران یادآور شد: با توجه به مشکلات بخش کشاورزی تزریق تکنولوژی‌های جدید به بدنه کشاورزی بخشی از ضعف‌ها را برطرف می‌کند، استان اصفهان پیشرفت‌های خوبی در بخش کشاورزی داشته است اما نیاز به الگوبرداری از تکنولوژی‌های نوین جهانی داریم.

وی تاکید کرد: در زمینه بذرهای اصلاح شده زمینه فعالیت بسیار زیاد است، بذرهایی که در این مدت به کشور ما داده شده است، همگی از بذرهایی بوده‌اند که غیرقابل تکثیر هستند، این اتفاق برای این بوده که کشور ما همواره در زمینه بذر محتاج خارج باشد که باید این نوع بذرها با بهره‌گیری از نبوغ ایرانی در کشور تولید شود و خوشبختانه گام‌های موفقی در این زمینه برداشته شده است.

قلمکاری بیان کرد: نیاز است جایگاه بخش خصوصی روز به روز تقویت شود، بخش خصوصی قدرت یابد اقتصاد استان نیز تقویت می‌شود، استان اصفهان در تولید شیر رتبه دوم کشور و در تولید تخم مرغ نیز رتبه اول کشور را دارد، امیدواریم از این ظرفیت‌های استان به خوبی استفاده شود.

وی با بیان اینکه ارتقای بهره‌وری در موضوع کشاورزی از اهمیت زیادی برخوردار است، اضافه کرد: با ایجاد ثبات اقتصادی می‌توان راه را برای فعالیت فعالان اقتصادی گشود و سرمایه‌گذاران را برای سرمایه‌گذاری در طرح‌های اقتصادی و اشتغال‌زایی تشویق کرد.


نوشته شده در تاریخ ۲۸ بهمن ۱۳۹۴

دکتر حمیدرضا قلمکاری

عضو هیأت رئیسه، هیأت نمایندگان و رئیس شورای مطالعات استراتژیک اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان | دوره نهم


تمامی حقوق برای موسسه‌ی بین‌المللی و غیرانتفاعی ایندکس محفوظ می‌باشد. © ۱۴۰۱