امنیت غذایی

امنیت غذایی (11)

به دلیل وجود ارتباط ساختاری بین تمامی متغیرهای کلان اقتصادی، نرخ ارز به عنوان یکی از متغیرهای مهم و موثر در اقتصاد هر کشور از راههای مختلف میتواند بر متغیرهای کلان از جمله تجارت موثر باشد . بعد از شکست نظام برتون وودز ( سال 1973 به بعد) که نرخ های ارز به صورت شناور و یا شناور مدیریت شده در سطح اقتصاد جهانی مطرح گردید. موضوع نوسان نرخ ارز در سطح بین المللی مطرح شد و نرخ ارز در سطح بین المللی مطرح شد و نرخ ارز به عنوان کاراترین ابزار تشویق و گسترس صادرات و تجدید واردات، بیش از سایر متغیرها در معرض تغییر و تحول قرار گرفت. بخش کشاورزی نیز به دلیل وجود ارتباط ساختاری بین تمامی متغیرهای کلان اقتصادی ، از نرخ ارز تاثیر میپذیرد و نواسات نرخ ارز میتواند از راههای مختلف سطح قیمت،تولید و صادرات و واردات آن را متاثر میسازد بنابراین بررسی نوسان…
 امروزه با پیشرفت تجارت جهانی غذا و امکان صادرات و واردات اقلام مختلف توجه ویژه ای به روش های گوناگون نگهداری مواد غذایی شده است. در تمامی این روش ها شامل روش سنتی و صنعتی حفظ مواد موثره، جلوگیری از فساد و افزایش مدت نگهداری مواد غذایی هدف اصلی متولیان صنعت غذاست. در شماره های قبلی از سری مقالات ایمنی غذایی با تشریح عوامل خارجی و داخلی موثر بر فساد مواد غذایی به بررسی هریک پرداختیم، در این شماره می کوشیم تا مروری بر روش های مختلف نگهداری که تماما بر اساس کنترل عوامل یاد شده استوار است، داشته باشم:
در شماره های قبلی با بیان اهمیت آلودگی های مختلف مواد غذایی به بیان انواع آن پرداختیم و با تشریح آلودگی فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی اهمیت ان در سلامت و ایمنی غذا را بررسی کردیم. از دیرباز تا کنون بشر دریافته که برخی عوامل در تشدید فساد مواد غذایی موثرند که امروزه با پیشرفت روزافزون و لزوم افزایش ماندگاری مواد غذایی شناخت و بررسی ابعاد آن اهمیت دوچندان یافته اند. در این قسمت از سری مقالات مربوط به ایمنی غذایی به بررسی عوامل خارجی و داخلی موثر بر فساد مواد غذایی می پردازیم و راهکارهای معمول برای افزایش طول عمر مواد غذایی را بیان می نماییم:  
غذا يکي از ضروريات ادامه حيات انسان است. غذا در صورتي مي تواند براي انسان مفيد و نيازش را برطرف کند که عاري از هرگونه آلودگي باشد، در غير اين صورت باعث بروز انواع مسموميت ها و عفونتهاي غذايي و در نتيجه بيماري مصرف کننده می شود. در جهان امروز با افزايش روز افزون جمعيت و توليد بیشتر، ایمنی مواد غذائی خصوصا بيماریهای ناشی از غذا به یکی از بخش های مهم سلامت جامعه بدل شده و دولت ها به دليل افزایش مشكلات ناشی از بيماریهای منتقله از غذا به منظور ارتقاء سطح کیفی محصولات در تلاش برای ارتقای سطح ایمنی مواد غذائی هستند.
امروزه به دلیل رشد روزافزون جمعیت و محدودیت منابع، تقاضا براي تولید مواد غذايي مختلف نيز افزايش یافته و در این میان فرآورده های دامي مانند گوشت و لبنیات به علت اهمیت آنها در تعادل اسيدهای آمينه و دارا بودن سطح قابل توجهی از ويتامين، مواد معدني، كربوهيدرات و ليپيد نقش مهمی در امنیت غذایی انسان ایفا می کنند. این اهمیت هنگامی افزایش می‌یابد که موضوع کیفیت و سلامت این تولیدات نیز در کنار آن مطرح شود. 
تولید غذای کافی برای رفع مشکل گرسنگی جهانی موضوع مهم پیش روی کشورهای در حال توسعه و حتی کشورهای توسعه یافته است، اما افزایش تولید محصولات کشاورزی و دامی و همچنین افزایش تجارت مواد اولیه این بخش برای تولید غذا، نیازمند توجه بیشتر به مدیریت ریسک توسط همه کشورها است. در سالهای اخیر نگرانی عمومی نسبت به امنیت غذاهایی با منشأ حیوانی بدلیل مشکلات ناشی از آلودگی به دیوکسین، شیوع عفونت های باکتریایی ناشی از مواد غذایی و همچنین بقایای دارویی و مقاومت میکروبی به آنتی بیوتیک ها افزایش یافته است.
اهداف هزاره سوم که به عنوان اهداف جهانی برای توسعه پایدار توسط سازمان ملل متحد تدوین شده اند در درجه اول بر کاهش گرسنگی در  جهان و تأمین غذا برای همه تأکید می نمایند. چالش‌های موجود از جمله کمبود منابع، فقر، بیماری‌ها، تخریب و آلودگی محیط زیست، ... هریک به نوعی تهدید‌ی برای حق توسعه و امنیت انسانی، ملی و بین‌المللی است. UNFAO (سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد) اعلام کرده که جمعیت گرسنه جهان بطور تصاعدی در حال افزایش است و تعداد افرادی که از سوء تغذیه مزمن رنج می برند روز به روز بیشتر می شود. امنیت غذایی یعنی اطمینان از دسترسی به غذای کافی، سالم، مغذی و پایدار برای همه.
خلاصه قسمت قبل: در مبحث قبلی به بررسی وضعیت کنونی امنیت غذایی در ایران پرداخته و ابعاد مختلف آنرا بررسی نموده و سپس راهکارهای مبارزه با ناامنی غذایی را برشمردیم، در این قسمت از سری مقالات امنیت غذایی سعی بر آن شده تا با بررسی راهکارهای جهانی حفظ امنیت غذایی به بررسی عوامل کلیدی همچون رشد اقتصادی، رشد بهره‌وری کشاورزی، رشد بازارها (شامل تجارت بین‌المللی) و حمایت اجتماعی و تاثیرات ان بر وضعیت امنیت غذایی بپردازیم.
مقدمه وخلاصه سری مقالات: در سری مقالات قبلی از مباحث امنیت غذایی در ابتدا به تعاریف کلی امنیت غذایی پرداخته و در ادامه با تبیین ارکان کلی امنیت غذایی به ارایه آمار و اطلاعاتی در خصوص وضعیت امنیت غذایی در سطح جهانی و مقایسه مناطق مختلف با یکدیگر پرداختیم. در همین راستا با بررسی وضعیت ناامنی غذایی در خاورمیانه وشمال اقریقا و مقایسه کشورهای این منطقه با جستجوی دلایل ایجاد این معضل در این منطقه تلاش کردیم، راه حل های مناسبی جهت حل آن پیشنخاد نماییم. در این قسمت نیز در ادامه با بررسی وضعیت اختصاصی تغذیه و گرسنگی در ایران به ارائه راهکارهای اختصاصی جهت حل مشکلات ناشی از ناامنی غذایی می پردازیم....
خلاصه قسمت اول: در قسمت اول از سری مقالات امنیت غذایی مفاهیم نوین امنیت غذایی بیان گردید سپس برای شناسایی بهتر ابعاد امنیت غذایی به تبیین نقش اساسی غذا در سلامت بشر پرداخته و چالش ها وموانع مختلف موجود برای فرآهم نمودن غذای سالم، کافی ومناسب بررسی شد. در ادامه به معرفی سازمان های مودی تامین و نظارت بر سلامت تغذیه پرداخته و سیاست های کلی برنامه جهانی غذا را ارایه نموده و درپایان نیز با مشخص نمودن ارکان اصلی امنیت غذایی و شاخص های سنجش آن سعی بر ایجاد پیش زمینه ذهنی جهت ارایه گزارشات تخصصی در شماره های آتی مجله در خصوص وضعیت جهانی ومنطقه ای امنیت غذایی شد.