رونمایی از کتاب ارزیابی امنیت غذا در جهان در پویش کتاب نه سر رسید

 

 هر ساله با آمدن بهار بازار هدیه ی عیدانه شرکت ها و سازمان ها گرم می شود و معمولا این هدایا چیزی نیست جز سررسیدهای شیک و خودکار ها و مواردی از این دست . امسال گروهی از جوان دغدغه مند و علاقه مند به کتاب پویشی برگزار کرده اند به نام « پویش کتاب ، نه سر رسید » که این عمل اگر تنها به اندازه ی قدمی مارا به کتابخوانی سوق دهد بسیار ارزشمند است.

در پویش کتاب ، نه سر رسید که با حضور علاقه مندان به عرصه ی کتاب و دغدغه مندان این عرصه برگزار گردید نویسندگان و پژوهشگران و البته مترجمانی زبر دستی نیز حضور داشتند که در آیینی نمادین از تالیفات خود رونمایی نمودند . 

از جمله ی کتب رونمایی شده می توان به کتاب ارزیابی امنیت غذا در جهان نوشته دکتر حمیدرضا قلمکاری اشاره کرد . کتابی که در عصر کنونی که مواد شیمیایی و آلودگی های زیست محیطی کیفیت محصولات کشاورزی را به شدت کاهش داده اند می تواند آگاهی های لازم را در خصوص چگونگی انتخاب محصولات غذایی سالم و ارگانیک و این موضوع که کشاورزی ایران باید به چه سمت و سویی برود نقش به سزایی را ایفا کند . 

و این دقیقا همان چیزی است که نگارنده ی این کتاب که ریاست کمیسیون کشاورزی ، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان را هم بر عهده دارد در آیین رونمایی این کتاب برآن تاکید داشت . 

این کتاب شامل تجزیه و تحلیل امنیت غذایی در جهان است که توسط دکتر قلمکاری ترجمه و تالیف شده است

 

 کتاب ارزیابی امنیت غذایی در جهان (چاپ جهاد دانشگاهی اصفهان ۱۳۹۴) - تالیف و ترجمه  دکتر حمید رضا قلمکاری

 

کتاب کانونی از نشاط پویایی و زندگی را به ارمغان می آورد و سبب می شود جامعه به سمت و سوی پیشرفت مستمر فعالیت کند . برگزاری چنین همایش ها و برنامه های لازمه ی حرکت به این سمت می باشد و امید است که این امر در کشور سرعت بیشتری پیدا کند . 
بزرگی می گفت اینکه ساعتی بنشینیم و بخوانیم و حرف نزنیم اولین قدم کتابخوانی است. اینکه یاد بگیریم بنویسیم بجای اینکه یکریز و پی در پی حرف بزنیم و یادمان برود چه گفته ایم ، دومین قدم است، اینکه خوب بنویسیم و خوبی را بنویسیم سومین قدم است. اینکه پول بدهیم برای آنچه خوب است، چهارمین قدم است. اینکه از نقطه پایان خوبها، شروع کنیم و هی تکرار نکنیم آن راه رفته را و جلو برویم قدم پنجم است. کتاب حرف را کم و عمل را زیاد می کند به امید اینکه همه ی جامعه ما کتابخوان شوند.

 

 

منبع خبر : با خبر باش!