معاون عمرانی استاندار اصفهان :رویکرد علمی در دوره ی جدیدکمسیون کشاورزی اتاق بازرگانی اصفهان قابل تقدیر است

 

جلسه ی مشترک  ما بین معاون عمرانی استاندار اصفهان به عنوان نماینده ی بخش دولتی و  ریاست  کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست اتاق بازرگانی  به عنوان نماینده ی بخش خصوصی در محل استانداری اصفهان برگزار شد.

حمیدرضا قلمکاری رئیس کمیسیون کشاورزی آب و محیط زیست اتاق بازرگانی اصفهان در این جلسه ضمن ارائه ی گزارش چهارماه گذشته این کمیسیون  ؛ مدیریت موثر در زمینه ی کشاورزی ،آب و محیط زیست را نیازمند تعاملات و همکاری های بیشتر مابین اتاق بازرگانی واستانداری اصفهان دانست و اضافه کرد تنها در سایه ی همدلی و همزبانی دولت و بخش خصوصی است که می توان از سد مسائل و مشکلات این حوزه عبور کرد .

قلمکاری تشکیل جلسات مشترک کمیته ی آب اتاق بازرگانی و پژوهشکده آب استانداری با ریاست استاندار را از جمله پیشنهادات خود در راستای همکارهای آتی در زمینه ی حفظ منابع آبی و مدیریت صحیح مصرف آب عنوان و ادامه داد : تشکیل این جلسات می تواند باعث هم افزایی دولت و بخش خصوصی در  فعالیت ها و برنامه های کشاورزی و  مدیرت بحران آب گردد .

وی چند پیشنهاد دیگر از جمله : ایجاد پژوهشکده ی آب در اتاق بازرگانی و تعامل با سایر پژوهشکده های مربوطه ؛ برگزاری جلسات مشترک بین کمیسیون های کشاورزی استان های شهرکرد ،اصفهان و خوزستان و همچنین حضور معاون  عمرانی استاندار در جلسات کمیته ی آب اتاق بازارگانی  را در این جلسه مطرح و اضافه کرد: این اقدامات باعث پر رنگ تر شدن مباحث علمی در تدوین  طرح ها و برنامه های حوزه ی آب و افزایش تعاملات بین استانی جهت تحقق  برنامه ها تدوین شده می گردد

محمدعلی طرفه معاون عمرانی استانداری اصفهان نیز  در این جلسه  ضمن ابراز خرسندی از تحولات مثبت و رویکرد علمی جدید و سیستماتیک انجام گرفته در دوره جدید کمیسیون کشاورزی گفت : حفظ ثبات ساختار کمیسیون ها و کمیته ها ، تلاش جهت پویایی بیشتر ؛حفظ قوام و دوام فعالیت ها با مدیریت صحیح ، ارتباط موثر با دستگاه های اجرایی و ایجاد زمینه ی لازم برای تعامل و حضور افراد موثر و کارآمد از جمله مواردی است که اتاق بازرگانی و کمیسیون کشاورزی ،آب و محیط زیست باید به آن توجه داشته باشد . .

طرفه در ادامه افزود : اتاق بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی، باید نقش و جایگاه خود را درجایگاه مشاور سه قوه  بیش از پیش حفظ و آن را ارتقا بخشد . .

 

 همچنین در این جلسه  مهندس طاهری مسئول کارگروه تأمین، توسعه و استحصال منابع آب و مهندس آزاد مسئول کارگروه استفاده بهینه از منابع آب، گزارشی از اقدامات انجام شده در زمینه تعیین کارگروه های زیر مجموعه کمیته آب و برنامه های این کارگروه ها ارائه نمودند.

 

منبع خبر : با خبر باش!